simple membership - en to bs_BA@latin translation catalogue (154 entries)

en: You are not logged in.
bs_BA@latin: Nisi ulogovan.

en: Simple WP Membership Protection
bs_BA@latin: 2. (Simple WP Membership Protection)

en: Simple Membership Protection options
bs_BA@latin: 3. Opcije (Simple Membership Protection options)

en: Do you want to protect this content?
bs_BA@latin: Želiš li zaštititi ovaj sadržaj?

en: Select the membership level that can access this content:
bs_BA@latin: Odredi level korisnika koji može pristupiti ovom sadržaju:

en: WP Membership
bs_BA@latin: Članstvo

en: Members
bs_BA@latin: Članovi

en: Membership Levels
bs_BA@latin: Leveli Članstva

en: Settings
bs_BA@latin: Opcije

en: Payments
bs_BA@latin: Plaćanja

en: You need to login to view this content.
bs_BA@latin: Moraš se ulogovati da bi vidio ovaj sadržaj.

en: Your account has expired. Please renew your account to gain access to this content.
bs_BA@latin: Tvoj račun je istekao. Obnovi svoj račun da bi dobio pristup ovom sadržaju.

en: This content can only be viewed by members who joined on or before
bs_BA@latin: Ovaj sadržaj je vidljiv samo članovima koji su registrovani prije

en: This content is not permitted for your membership level.
bs_BA@latin: Ovaj sadržaj nije vidljiv na tvom korisničkom levelu.

en:  The rest of the content is not permitted for your membership level.
bs_BA@latin: Ostatak sadržaja nije vidljiv tvom korisničkom levelu.

en: You need to login to view the rest of the content.
bs_BA@latin: Uloguj se da bi vidio ostatak sadržaja.

en: Please correct the following:
bs_BA@latin: Ispravi sljedeće:

en: Your current password
bs_BA@latin: Tvoja trenutna šifra

en: Invalid Email Address
bs_BA@latin: Nepravilna Email Adresa

en: Already taken
bs_BA@latin: Zauzeto

en: Name contains invalid character
bs_BA@latin: Ime sadrži nepodržan znak

en: Available
bs_BA@latin: Dostupno

en: User Not Found.
bs_BA@latin: Korisnik nije pronađen.

en: Password Empty or Invalid.
bs_BA@latin: Šifra je nepravilna ili nije upisana.

en: Account is inactive.
bs_BA@latin: Račun nije aktivan.

en: Account is pending.
bs_BA@latin: Račun čeka aktivaciju.

en: Account has expired.
bs_BA@latin: Račun je istekao.

en: You are logged in as:
bs_BA@latin: Ulogovan/a si kao:

en: Logged Out Successfully.
bs_BA@latin: Uspješno si se odjavio/la.

en: Session Expired.
bs_BA@latin: Uloguj se ponovo.

en: Invalid Username
bs_BA@latin: Nepravilno Korisničko Ime

en: Please login again.
bs_BA@latin: Uloguj se ponovo.

en: Membership Level
bs_BA@latin: Korisnički Level

en: Name
bs_BA@latin: Ime

en: Description
bs_BA@latin: Opis

en: Count
bs_BA@latin: Brojač

en: Category protection updated!
bs_BA@latin: Zaštita kategorije ažurirana!

en: Wordpress account exists with given username. But given email doesn't match.
bs_BA@latin: Account s tim korisničkim imenom postoji, ali email se ne podudara.

en: Wordpress account exists with given email. But given username doesn't match.
bs_BA@latin: Account s tim email-om postoji, ali korisničko ime se ne podudara.

en: Username is required
bs_BA@latin: Korisničko ime je obavezno

en: Username contains invalid character
bs_BA@latin: Korisničko ime sadrži nepodržan znak

en: Username already exists.
bs_BA@latin: Korisničko ime zauzeto.

en: Password is required
bs_BA@latin: Šifra je obavezna.

en: Password mismatch
bs_BA@latin: Šifra se ne podudara.

en: Email is required
bs_BA@latin: Email je obavezan.

en: Email is invalid
bs_BA@latin: Email nije validan

en: Email is already used.
bs_BA@latin: Email se već koristi.

en: Invalid membership level
bs_BA@latin: Nevalidan korisnički level.

en: Security check: captcha validation failed.
bs_BA@latin: Sigurnosna provjera: captcha validacija netačna.

en: Registration Successful.
bs_BA@latin: To je to. Registracija uspješna.

en: Please
bs_BA@latin: Molimo

en: Login
bs_BA@latin: Uloguj se

en: Please correct the following
bs_BA@latin: Ispravi sljedeće

en: Membership Level Couldn't be found.
bs_BA@latin: Korisnički Level ne može biti pronaćen.

en: Profile updated successfully.
bs_BA@latin: Račun uspješno ažuriran.

en: Profile updated successfully. You will need to re-login since you changed your password.
bs_BA@latin: Račun uspješno ažuriran. Morat ćeš se ponovo ulogovati jer si promijenio/la password.

en: Email address not valid.
bs_BA@latin: Email adresa nije validna.

en: No user found with that email address.
bs_BA@latin: Korisnik s tom email adresom nije pronađen.

en: Email Address:
bs_BA@latin: Email Adresa:

en: New password has been sent to your email address.
bs_BA@latin: Nova šifra je poslana na email.

en: Sorry, Password didn't match.
bs_BA@latin: Šifra se ne podudara.

en: Date format is not valid.
bs_BA@latin: Format datuma nije validan.

en: User is not logged in.
bs_BA@latin: Korisnik nije ulogovan.

en: Member
bs_BA@latin: Član

en: Username
bs_BA@latin: Krorisničko ime

en: First Name
bs_BA@latin: Ime

en: Last Name
bs_BA@latin: Prezime

en: Access Starts
bs_BA@latin: Pristup počinje

en: Account State
bs_BA@latin: Stanje Računa

en: Delete
bs_BA@latin: Izbriši

en: Set Status to Active
bs_BA@latin: Promijeni status u Aktivno

en: Set Status to Inactive
bs_BA@latin: Promijeni status u Neaktivno

en: Set Status to Pending
bs_BA@latin: Promijeni status u Na Čekanju

en: Set Status to Expired
bs_BA@latin: Promijeni status u Istekao

en: No Member found.
bs_BA@latin: Nije pronađen nijedan član.

en: Updated Successfully.
bs_BA@latin: Uspješno Ažurirano.

en: Access Valid For/Until
bs_BA@latin: Pristup Validan Do

en: Registration
bs_BA@latin: Registracija

en: Profile
bs_BA@latin: Račun

en: Password Reset
bs_BA@latin: Resetiraj Šifru

en: General Settings
bs_BA@latin: Generalne Postavke

en: Payment Settings
bs_BA@latin: Opcije Plaćanja

en: Email Settings
bs_BA@latin: Email Opcije

en: Tools
bs_BA@latin: Alati

en: Advanced Settings
bs_BA@latin: Napredne Opcije

en: Settings updated!
bs_BA@latin: Opcije ažurirane!

en: Email Misc. Settings
bs_BA@latin: Email Misc. Opcije

en: Not a Member?
bs_BA@latin: Nisi član?

en: Join Us
bs_BA@latin: Pridruži Se

en: Active
bs_BA@latin: Aktivan

en: Inactive
bs_BA@latin: Neaktivan

en: Pending
bs_BA@latin: Na Čekanju

en: Expired
bs_BA@latin: Istekao

en: Never
bs_BA@latin: Nkad

en: Delete Account
bs_BA@latin: Izbriši Account

en: View Profile
bs_BA@latin: Vidi Račun

en: Email Address
bs_BA@latin: Email Adresa

en: Member Profile
bs_BA@latin: Račun Člana

en: Date
bs_BA@latin: Datum

en: Transaction ID
bs_BA@latin: ID Transakcije

en: Amount
bs_BA@latin: Iznos

en: List View
bs_BA@latin: Izlistaj Pregled

en: Excerpt View
bs_BA@latin: Isječak Pregleda

en: No items found.
bs_BA@latin: Ništa nije pronađeno.

en: Apply
bs_BA@latin: Primijeni

en: Filter by date
bs_BA@latin: Filtriraj po datumu

en: All dates
bs_BA@latin: Svi datumi

en: Your membership profile will be updated to reflect the payment.
bs_BA@latin: Tvoj račun će biti ažuriran zbog plaćanja.

en: Your profile username:
bs_BA@latin: Tvoje korisničko ime:

en: Click on the following link to complete the registration.
bs_BA@latin: Klikni ovdje da kompletiraš registraciju.

en: Click here to complete your paid registration
bs_BA@latin: Klikni ovdje da kompletiraš plaćenu registraciju.

en: If you have just made a membership payment then your payment is yet to be processed. Please check back in a few minutes. An email will be sent to you with the details shortly.
bs_BA@latin: Ako si tek uplatio članstvo onda je tvoja uplata još u procesu. Provjeri za nekoliko minuta. Email će ti biti poslan sa detaljima uskoro.

en: Expiry:
bs_BA@latin: Istek:

en: You are not logged-in as a member
bs_BA@latin: Nisi ulogovan kao član

en: Password
bs_BA@latin: Šifra

en: Repeat Password
bs_BA@latin: Ponovi Šifru

en: Register
bs_BA@latin: Regististracija

en: Add Member
bs_BA@latin: Dodaj Člana

en: (required)
bs_BA@latin: (obavezno)

en: (twice, required)
bs_BA@latin: (dva puta, obavezno)

en: Strength indicator
bs_BA@latin: Snaga šifre

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
bs_BA@latin: Napomena: Šifra mora imati najmanje 7 znakova.

en: Account Status
bs_BA@latin: Stanje Računa

en: Add New Member
bs_BA@latin: Dodaj novog člana

en: Simple WP Membership::Settings
bs_BA@latin: Simple WP Membership::Opcije

en: Save Changes
bs_BA@latin: Spremi Promjene

en: Membership Level Name
bs_BA@latin: Ime Korisničkog Levela

en: (twice, leave empty to retain old password)
bs_BA@latin: (dvaput, ostavi prazno ako želiš staru šifru)

en: Add New
bs_BA@latin: Dodaj

en: search
bs_BA@latin: pretraga

en: Membership level
bs_BA@latin: Korisnički Level

en: Gender
bs_BA@latin: Spol

en: Phone
bs_BA@latin: Telefon

en: Street
bs_BA@latin: Ulica

en: City
bs_BA@latin: Grad

en: State
bs_BA@latin: Kanton/Županija

en: Zipcode
bs_BA@latin: Poštanski broj

en: Country
bs_BA@latin: Država

en: Company
bs_BA@latin: Kompanije

en: Member Since
bs_BA@latin: Član Od

en: Generate a Registration Completion link
bs_BA@latin: Generiraj link za Registraciju

en: Submit
bs_BA@latin: Priloži

en: Update
bs_BA@latin: Ažuriraj

en: Reset Password
bs_BA@latin: Resetiraj Šifru

en: Logged in as
bs_BA@latin: Ulogovan kao

en: Membership
bs_BA@latin: Članstvo

en: Account Expiry
bs_BA@latin: Istek Računa

en: Logout
bs_BA@latin: Odloguj me

en: Remember Me
bs_BA@latin: Zapamti

en: Forgot Password
bs_BA@latin: Zaboravio/la Sam Šifru

en: Search
bs_BA@latin: Pretraga

en: Next
bs_BA@latin: Dalje

en: Generate Code
bs_BA@latin: Generiraj Kod

en: Subscribe Now
bs_BA@latin: Pretplata
