Wp-Pro-Quiz - en to tr translation catalogue (475 entries)

en: "Different points - mode 2" disable
tr: "Farklı puan - Modus 2" etkisizleştirildi

en: "Different points - mode 2" enabled
tr: "Farklı puan - Modus 2" etkinliştirildi

en: "Different points for each answer" enabled
tr: "Her cevap için farklı puan" etkinleştirildi

en: "Different points for every answer" is not possible at "Free" choice
tr: "Her soru için farklı ağırlıklar" seçim  "Ücretsiz" olduğunda geçerli değildir

en: "Free" choice
tr: "Serbest" seçimli

en: "Matrix Sorting" choice
tr: "Matriks Sıralama" seçimli

en: "Sorting" choice
tr: "Sıralama" seçimli

en: %d points
tr: %d Puan

en: %s of %s questions answered correctly
tr: %s  -  %s  soru doğru olarak cevaplandı

en: %s of %s questions completed
tr: %s  -  %s soru tamamlandı

en: (0 = All on one page)
tr: (0 = Tümü tek bir sayfa)

en: (Will be displayed, when result-percent is >= <span class="resultProzent">%s</span>%%)
tr: (Sonuç >= <span class="sonucyuzde">%s</span>%% olduğunda görüntülenecektir)

en: (optional)
tr: (Opsiyonel)

en: (required)
tr: (gerekli)

en: 0 = no limit
tr: 0 = Limitsiz

en: 10,15% or 10.15% allowed (max. two digits after the decimal point)
tr: 10,15% veya 10.15% biçime izin verilmiştir. (virgülden sonra maksimum 2 rakam)

en: A powerful and beautiful quiz plugin for WordPress.
tr: Wordpress için güzel ve kuvvetli bir sınav eklentisi.

en: Action
tr: Aksiyon

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate graduation
tr: Mezuniyeti etkinleştir

en: Activate hint for this question?
tr: Bu soru için ip ucunu etkinleştir?

en: Activate statistics
tr: İstatistiği etkinleştir

en: Add Media
tr: Ortam Ekle

en: Add at the top of the quiz a question overview, which allows easy navigation. Additional questions can be marked "to review".
tr: Kolay gezinme için quiz bölümünde en üste ekleyin. Eklenen yeni sorular "Tekrar gözden geçirilecek" şeklinde işaretlenebilir.

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Add graduation
tr: Mezuniyet ekle

en: Add new answer
tr: Yeni cevap ekle

en: Add question
tr: Soru ekle

en: Add quiz
tr: Sınav ekle

en: Additional quiz overview will be displayed, before quiz is finished.
tr: Sınav bitirilmeden ek gözden geçirme özelliği görüntülenecektir.

en: Admin e-mail notification
tr: Yönetici e-posta uyarısı

en: Admin e-mail settings
tr: e-posta ayarlarını yönet

en: All fields have to be filled.
tr: Tüm alanlar doldurulmalıdır.

en: Allow HTML
tr: HTML izin ver

en: Allowed variables
tr: İzin verilen değişkenler

en: Allows adjustment of the left column's width, and the right column will auto-fill the rest of the available space. Increase this to allow accommodate longer criterion text. Defaults to 20%.
tr: Sol sütün geneişliği ayarına izin verir, böylece sağ sütün kalan alanı otomatik dolduracaktır.  Uzun kriter metni oluşturmak için bunu artırın. İlk değeri 20% dir.

en: Allows to use the back button in a question.
tr: Soruda geri tuşu kullanımına izin verir.

en: Also works in conjunction with the "display randomly question" option.
tr: Aynı zamanda "soruyu rasstgele görüntüle" opsiyonu ile bağlantılı çalışır.

en: An error has occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: Anonymous
tr: Anonim

en: Anonymous user
tr: Anonim kullanıcı

en: Answer
tr: Cevap

en: Answer type
tr: Soru Tipi

en: Answered
tr: Ceveplanan

en: Answers
tr: Cevaplar

en: Anyone who wants to learn more about this topic should read through the following websites %s and %s.
tr: Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen %s ve %s web sitelerinne danışabilir.

en: Apply
tr: Uygula

en: Assessment
tr: Değerlendirme

en: At the end of the quiz (before the quiz result)
tr: Sınav sonunda (sınav sonuçlarından önce)

en: Automatically add [raw] shortcode
tr: [raw] kısa kodu otomatik olarak ekle

en: Automatically display leaderboard in quiz result
tr: Başarı listesini sınav sonuçlarında otomatik göster

en: Autostart
tr: Otomatik başla

en: Average score
tr: Ortalama değer

en: Back
tr: Geri dön

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: Kategori

en: Category management
tr: Kategori yönetimi

en: Category-Overview
tr: Kategoriler Genel Bakış

en: Category: %s
tr: Kategori: %s

en: Check
tr: Kontrol et

en: Check -> continue
tr: Kontrol et -> devam

en: Choose the respective question, which you would like to export and press on "Start export"
tr: Dışa aktaracağınız bir sonraki soruyu seçin ve "Dışa aktarı başlat" seçin

en: Choose wp-pro-quiz.pot
tr: wp-pro-quiz.pot seçin

en: Close
tr: Kapa

en: Cloze
tr: Boşluk doldurmalı

en: Copy questions
tr: Soruları kopyala

en: Copy questions from another Quiz
tr: Başka sınavdan sorular kopyala

en: Correct
tr: Doğru

en: Correct and incorrect answer mark
tr: Doğru ve yanlış cevap işareti

en: Correct answer was not selected!
tr: Doğru cevap seçilmedi!

en: Create
tr: Oluştur

en: Create new category
tr: Yeni kategori oluştur

en: Create new template
tr: Yeni şablon oluştur

en: Create quiz
tr: Sınav oluştur

en: Criterion
tr: Kriter

en: Custom
tr: adet

en: Custom fields
tr: Özel alanlar

en: Custom fields enable
tr: Özel alanları etkinleştir

en: Database repaired
tr: Veri tabanı düzltildi

en: Date
tr: Tarih

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Deactivated in quiz settings.
tr: Sınav ayarlarından etkisizleştirildi.

en: Delete
tr: Sil

en: Delete all entries
tr: Tüm girişleri sil

en: Delete answer
tr: Cevabı sil

en: Delete graduation
tr: Mezuniyet sil

en: Deleted user
tr: Silinmiş kullanıcı

en: Different points - modus 2 activate
tr: Farklı puan - modus 2 etkinleştir

en: Different points for each answer
tr: Her soru için farklı puan

en: Disables the distinction between correct and incorrect.
tr: Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı devre dışı bırakır.

en: Display answers randomly
tr: Cevapları rastgele görüntüle

en: Display category
tr: Görüntü kategorisi

en: Display position
tr: Posizyonu göster

en: Display question randomly
tr: Soruları rasgele görüntüle

en: Displays all questions sequentially, "right" or "false" will be displayed at the end of the quiz.
tr: Tüm soruları ardarda göster , "doğru" veya "yanlış" sınav sonunda gösterilir.

en: Do not load the Javascript-files in the footer
tr: Footer bölümüne Javascript dosyaları yüklemeyin.

en: Do you really want to delete the quiz/question?
tr: Soru veya sınavı gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Do you really want to reset the statistic?
tr: İstatistiksel bilgileri gerçekten sıfırlamak istiyor musunuz?

en: Documentation on date and time formatting
tr: Tarih ve saat formatı hakkında dokümantasyon

en: Donate
tr: Hibe yap

en: Drop-Down menu
tr: Drop-Down menü

en: E-Mail
tr: E-Posta

en: E-Mail settings can be edited in global settings.
tr: E-posta ayarları genel ayarlarda düzenlenebilir.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit list
tr: Listeyi hazırla

en: Edit question
tr: Soru düzenle

en: Edit quiz
tr: Sınav düzenle

en: Email
tr: E-posta

en: Enclose a assesment with {}. The individual assessments are marked with [].
tr: Bir değerlendirmeyi { } ile çevreleyin. Bireysel değerlendirmelere [ ] ile işaretlenir.

en: Enclose the searched words with { } e.g. "I {play} soccer". Capital and small letters will be ignored.
tr: Aradığınız kelimeleri { } içine alın. Örneğin:  "{Futbol} oynuyorum". Büyük veya küçük harf duyarlı değildir.

en: Entered on
tr: Buradan girildi

en: Entries
tr: Deneme

en: Error
tr: Hata

en: Examples:
tr: Örnekler:

en: Execute quiz only once
tr: Sınavı sadece bir kez yürüt

en: Explanation of points calculation
tr: Puan hesaplamasının anlatımı

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Field name
tr: Alan adı

en: File - New catalogue from POT file...
tr: POT dosyasından Dosya-Yeni...

en: File cannot be processed
tr: Dosya üzerinde işlem yapılamıyor

en: File have wrong format
tr: Dosya yanlış formatta

en: File is not compatible with the current version
tr: Dosya şu an geçerli olan versiyona uyumlu değil

en: File was not uploaded
tr: Dosya yüklenmemiş

en: Filter
tr: Filitre

en: Finish quiz
tr: Sınavı bitir

en: Finished
tr: Bitti

en: Force user to answer each question
tr: Kullanıcıyı her soruya cevap vermesine zorla

en: From:
tr: Kimden:

en: Front
tr: Ön

en: Generally all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the footer and only when they are really needed.
tr: WpProQuiz-Javascript dosyaları genel olarak Footer alanına ve gerçekten ihtiyaç duyulursa yüklenir.

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Here you can copy questions from another quiz into this quiz. (Multiple selection enabled)
tr: Başka bir sınavdan soruları bu sınav içine kopyalamayı burada yapabilirsiniz. (Çoklu seçim etkinleştirilmiştir)

en: Here you can create an assessment question.
tr: Burada bir değerlendirme sorusu oluşturabilirsiniz.

en: Here you can enter solution hint.
tr: Buraya çözüm için ip ucu girebilirsiniz.

en: Hide "Restart quiz" button
tr: "Sınavı tekrar başlat" butonunu gizle

en: Hide "View question" button
tr: "Soruyu görüntüle" butonunu gizle

en: Hide correct questions - display
tr: Doğru soruları gizle - görüntüle

en: Hide correct- and incorrect message
tr: Doğru cevap - yanlış cevap mesajlarını gizle

en: Hide question numbering
tr: Soru numaralamayı gizle

en: Hide question position overview
tr: Soru poziyonu genel bakışı gizle

en: Hide quiz time - display
tr: Soru zamanını gizle - göster

en: Hide quiz title
tr: Sınav başlığını gizle

en: Hide score - display
tr: Dereceyi gizle - göster

en: Hide the "Restart quiz" button in the Frontend.
tr: "Sınavı tekrar başlat" butonunu ön tarafta gizle.

en: Hide the "View question" button in the Frontend.
tr: "Soruyu görüntüle" butonunu ön tarafta gizle.

en: Hide title
tr: Başlığı gizle

en: Hint
tr: İp ucu

en: Hint:
tr: İp ucu:

en: Hints used
tr: İp ucu kullanıldı

en: History
tr: Geçmiş

en: How many entries should be displayed
tr: Kaç başvuru gösterilmeli

en: How many entries should be shown on one page:
tr: Bir sayfada kaç giriş gösterilecek:

en: How many questions should be displayed simultaneously:
tr: Aynı anda kaç soru birlikte gösterilmelidir?

en: How many questions to be displayed on a page:
tr: Bir sayfada gösterilecek soru:

en: I try to implement all wishes as fast as possible and help with problems.
tr: Tüm dilekleri mümkün olan en kısa zamanda yerine getirmeyi ve problemleri çözmeye çalışıyorum.

en: IP-address of the user
tr: Kullanıcın IP Adresi

en: If "Different points for each answer" is activated, you can activate a special mode.<br> This changes the calculation of the points
tr: Eğer "Her cevap için farklı puan" etkinleştirilmiş ise, farklı bir biçim oluşturabilirsiniz.<br> Bu puanların hesaplanmasını değiştirir.

en: If mode "Different points for every answer" is activated, you can assign points with |POINTS. Otherwise 1 point will be awarded for every answer.
tr: Eğer "Her soru için farklı puan" seçilmiş ise |POINTS ile puan atayabilirsiniz. Aksi durumda her cevaba 1 puan atanacaktır.

en: If the option "Question overview" is activated, this notification will appear after end of the quiz, otherwise after each question.
tr: Bu seçenek  "Soruları gözden geçir" etkinleştirildiğinde bu uyarı sınav sonundan sonra aksi durumda her sorudan sonra gözükür.

en: If this option is activated, a [raw] shortcode is automatically set around WpProQuiz shortcode ( [WpProQuiz X] ) into [raw] [WpProQuiz X] [/raw]
tr: Eğer bu seçenek seçilirse [raw] kısa kodu otomatik olarak WpProQuiz koduna eklenir ( [WpProQuiz X] ) gesetzt ( [raw] [WpProQuiz X] [/raw] ).

en: If this option is activated, all answers are displayed below each other, i.e. all questions are on a single page.
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde tüm cevaplar birbirinin altında gösterilir, örneğin tüm sorular tek bir sayfada şeklinde.

en: If this option is activated, all answers are numbered (only single and multiple choice)
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde tüm cevaplar numaralanır (sadece tek ve çok seçimliler)

en: If you activate this option, a cookie is set additionally for unregistrated (anonymous) users. This ensures a longer assignment of the user than the simple assignment by the IP address.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğiniz anonim kullanıcılar için ek bir Cookie tanımlanır. Bu işlem IP adresi ile değerlendirme yerine daha uzun bir değerlendirme sağlar.

en: If you activate this option, all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the header even if they are not needed.
tr: Bu opsiyonu seçerseniz kullanılmasalar bile tüm WpProQuiz-Javascript-Dosyaları başlık alanına yüklenir.

en: If you activate this option, the user can complete the quiz only once. Afterwards the quiz is blocked for this user.
tr: Bu opsiyonu seçerseniz kullanıcı sınavı bir kez alabilir. Daha sonra sınav bu kullanıcı için bloke edilir.

en: If you enable this option, additional captcha will be displayed for users who are not registered.
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde kayıtlı olmayan kullanıcılar için ek Captcha kodu gösterilir.

en: If you enable this option, an email is sent with his quiz result to the user. (only registered users)
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde kullanıcıya sınav sonuçları gönderilecektir. (sadece kayıtlı kullanıcılar)

en: If you enable this option, answers won't be color highlighted as correct or incorrect.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde cevaplar doğru veya yanlış olarak renklendirilmez.

en: If you enable this option, category will be displayed in the question.
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde soruda kategori gösterilecektir.

en: If you enable this option, custom fields are enabled.
tr: Bu opsiyonu etkinleştirdiğinizde özel alanlar etkinleşir.

en: If you enable this option, final score won't be displayed on the results page anymore.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde final derecesi sonuç sayfasında artık gösterilmez.

en: If you enable this option, logged in users will be automatically entered into leaderboard
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde kayıtlı kullanıcılar başarı listesine otomatik girerler

en: If you enable this option, maximum number of displayed questions will be X from X questions. (The output of questions is random)
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğiniz X sorudan maksimum X soru gösterilecektir. (Sorular rastgeledir)

en: If you enable this option, no correct- or incorrect message will be displayed.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde doğru cevap - yanlış cevap mesajı görüntülenmez.

en: If you enable this option, only registered users allowed start the quiz.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde sadece kayıtlı kullanıcıların sınavı başlatmasına izin verilir.

en: If you enable this option, the question numbering is hidden.
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde soru numaralama gizlenir.

en: If you enable this option, the question position overview is hidden.
tr: Bu opsiyon etkinleştirildiğinde soru pozisyon genel bakışı gizlenir

en: If you enable this option, the quiz will start automatically after the page is loaded.
tr: Bu seçeneği seçtiğinizde sınav sayfa yüklendiğinde otomatik başlayacaktır.

en: If you enable this option, the results of each category is displayed on the results page.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde her kategori için sonuçlar ayrı ayrı sonuç sayfasında görülür.

en: If you enable this option, the time for finishing the quiz won't be displayed on the results page anymore.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde sınavı bitirme zamanı artık sonuç sayfasında gösterilmez.

en: If you enable this option, the user is forced to answer each question.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde kullanıcı her soruya cevap vermeye zorlanır.

en: If you enable this option, user won't be able to skip question. (only in "Overview -> next" mode). User still will be able to navigate over "Question-Overview"
tr: BU seçeneği etkinleştirdiğinizde kullanıcı soruyu atlayamaz (sadece "Gözden geçir -> sonraki" modunda). Kullanıcı halâ "Soru-Gözden geçir" şeklinde gezinebilir.

en: If you enable this option, you can choose quiz, which user have to finish before he can start this quiz.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde bu sınavı almadan önce kullanıcının hangi sınavı alması gerektiğini seçebilirsiniz.

en: If you enable this option, you can enter different points for every answer.
tr: Bu seçeneği onayladığınızda her cevap için farklı puan girebilirsiniz.

en: If you enable this option, you will be informed if a user completes this quiz.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde herhangi bir kullanıcı sınavı bitirdiğinde bilgilendirileceksiniz.

en: If you enalbe this option, no quiz overview will be displayed, before finishing quiz.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde sınavı bitirmeden sınav gözden geçirmesi yapılamaz.

en: If you have any problems with the Touch Library, please deactivate it.
tr: Dokunmatik Kütüphane ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız etkisizleştirin.

en: If you have problems with the front ajax, please activate it.
tr: Ajax arayüzü ile ilgili probleniz varsa lütfen etkinleştirin.

en: If you select this option, no longer the number of correctly answered questions are displayed on the results page.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde artık doğru cevaplanmış sorular sonuç sayfasında gösterilmez.

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Import completed successfully
tr: İçe aktar başarılı oldu

en: Import only *.wpq or *.xml files from known and trusted sources.
tr: Bilinen ve güvenilen kaynaklardan sadece *.wpq veya *.xml dosyaları içer aktarın.

en: In Version 0.13 a new Touch Library was added for mobile devices.
tr: Version 0.13'da mobil cihazlar için yeni bir Dokunmatik Kütüphane  eklenmiştir.

en: In all selected quizzes statistic function have to be active. If it is not it will be activated automatically.
tr: Tüm seçilen sınav fonksiyonlarında istatistiksel fonksiyonlar seçilmelidir. Aksi durumda otomatik olarak etkinleştirilecktir.

en: In this mode, not a list have to be sorted, but elements must be assigned to matching criterion.
tr: Bu biçimde bir liste sıralanmayacak fakat kritere uygun elamanlar belirlenecektir.

en: In very old Wordpress themes this can lead to problems.
tr: Çok eski Wordpress temalarında bu sorunlara yol açabilir.

en: Incorrect
tr: Doğru değil

en: Information
tr: Bilgi

en: Is required only in rare cases.
tr: Nadir rastlanan olaylarda ihtiyaç duyulur.

en: It is recommended %s this option on your system.
tr: Bu  %s  opsiyonun sisteminize eklenmesi önerilir.

en: Latest POT file
tr: En son POT dosyası

en: Leaderboard
tr: Başarı Listesi

en: Leaderboard time format
tr: Başarı Listesi zamanlama formatı

en: Loading
tr: Yükleme

en: Maximal %d MiB
tr: Maksimum %d MiB

en: Maximal 15 levels
tr: Maksimum 15 seviye

en: Message body:
tr: Mesaj gövdesi:

en: Message with the correct / incorrect answer
tr: Doğru / yanlış cevaplar için mesaj

en: Message with the correct answer
tr: Doğru cevap mesajı

en: Message with the incorrect answer
tr: Yanlış cevap mesajı

en: Move
tr: Oynat

en: Multiple choice
tr: Çok seçimli

en: Name
tr: İsim

en: New question
tr: Yeni soru

en: Next
tr: Sonraki

en: No
tr: Hayır

en: No answer deposited!
tr: Hiçbir cevap yaratılmadı!

en: No category
tr: Kategori yok

en: No data available
tr: Hiçbir uygun veri yok

en: No date will be deleted. Only WP-Pro-Quiz tables will be repaired.
tr: Hiçbir tarih silinmeyecek. Sadece Wp-Pro-Quiz tabloları tamir edilecek.

en: No name or e-mail entered.
tr: Herhangi bir isim veya e-posta girilmedi

en: No number in the field "Points" or less than 0
tr: "Points" alanında bir puan yok veya 0'dan küçük.

en: No number in the field "Points" or less than 1
tr: "Points" alanında bir puan yok veya 1'den küçük.

en: No question deposited!
tr: Hiçbir soru yaratılmadı!

en: No quiz description filled!
tr: Sınav açıklaması girilmedi!

en: No quiz selected
tr: Hehrnagi bir sınav seçilmedi

en: No sort element in the criterion
tr: Kritere uygun sıralanmış herhangi bir eleman yok

en: Normal + Back-Button
tr: Normal + Geri Butonu

en: Not all fields completed.
tr: Tüm alanlar doldurulmadı.

en: Not categorized
tr: Kategorize edilmedi

en: Not registered users have to enter name and e-mail (e-mail won't be displayed)
tr: Kayıtlı olmayan kullanıcılar isim ve e-posta adresi girmelidir (e-posta gösterilmez)

en: Number
tr: Sayı

en: Number answers
tr: Cevapları numaralar

en: OK
tr: Tamam

en: On the quiz startpage
tr: Sınav başlangıç sayfasında

en: One entry per line
tr: Her satır için bir giriş

en: Only registered users are allowed to start the quiz
tr: Sadece kayıtlı kullanıcılar sınavı başlatabilirler

en: Open PoEdit
tr: PoEdit ile açın

en: Options
tr: Opsiyonlar

en: Overview
tr: Gözden geçir

en: Own themes changes internal  order of filters, what causes the problems. With additional shortcode [raw] this is prevented.
tr: Ana temalar bir takım sorunlar oluşturmasına neden olacak filtrelerin iç düzenini değiştirir. Ek [raw] kısa kodu ile bu önlenebilir.

en: Page %d
tr: Sayfa %d

en: Percentage width of criteria table column:
tr: Kriter tablosu sütunu için yüzdesel genişlik:

en: Percentages refer to the total score of the quiz. (Current total %d points in %d questions.
tr: Yüzdeler toplam sınav sonuçlarına göredir. (Şu anda toplam %d Puan %d soruda)

en: Please note
tr: Lütfen not edin

en: Please select user name:
tr: Lütfen bir kullanıcı seçin:

en: Please sort the answers in right order with the "Move" - Button. The answers will be displayed randomly.
tr:  "Hareket ettir"-Butonu ile cevapları sağdan sıralayın. Cevaplar rastgele sıralı görünecektir.

en: Plugin has been detected.
tr: Eklenti tespit edildi.

en: Plugin is not installed.
tr: Eklenti yüklenmedi.

en: Points
tr: Puan

en: Points for this question (Standard is 1 point)
tr: Soru puanı (Standart 1 Puandır)

en: Points scored
tr: Elde edilen puanlar

en: Pos.
tr: Posizyon

en: Prerequisites
tr: Ön koşul

en: Prerequisites (This quiz have to be finished)
tr: Ön koşullar (Bu sınav bitirilmelidir)

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Protect the statistics from spam. Result will only be saved every X minutes from same IP. (0 = deactivated)
tr: İstatistiksel sonuçları spam verilerden koru. Aynı IP adresinden sadece X dakika sonra sonuçlar kaydedilecektir. (0 = Etkisizleştir)

en: Question
tr: Soru

en: Question %s of %s
tr: Soru  %s  -  %s

en: Question added
tr: Soru eklendi

en: Question edited
tr: Soru düzenlendi

en: Question not found
tr: Soru bulunamadı

en: Question overview
tr: Soruları gözden geçirme

en: Question template management
tr: Soru şablon yönetimi

en: Question-Options
tr: Sorular-Opsiyonlar

en: Question: %d
tr: Soru: %d

en: Questions
tr: Sorular

en: Questions below each other
tr: Soular birbirinin altında

en: Quiz
tr: Sınav

en: Quiz deleted
tr: Sınav silindi

en: Quiz description
tr: Sınav açıklaması

en: Quiz edited
tr: Sınav düzenlendi

en: Quiz is loading...
tr: Sınav yükleniyor...

en: Quiz name
tr: Sınav ismi

en: Quiz not found
tr: Sınav bulunamadı

en: Quiz overview
tr: Sınav genel bakış

en: Quiz template management
tr: Sınav şablon yönetimi

en: Quiz title
tr: Sınav başlığı

en: Quiz title or quiz description are not filled
tr: Sınav başlığı veya açıklaması girilmedi

en: Quiz-Name
tr: Sınav ismi

en: Quiz-summary
tr: Sınav özeti

en: Quiz: %s - Statistics
tr: Sınav: %s - İstatistik

en: Reached points
tr: Erişilen puan

en: Refresh
tr: Tazele

en: Repair database
tr: Veritabanını tamir et

en: Required?
tr: Gerekli?

en: Reset entire statistic
tr: Tüm istatistiği sıfırla

en: Reset statistics
tr: İstatistiği sıfırla

en: Reset the user identification
tr: Kullanıcı kimlik tanımlamayı sıfırla

en: Reset user statistics
tr: Kullanıcı istatistiğini sıfırla

en: Resets user identification for all users.
tr: Tüm kullanıcılar için kullanıcı kimlik tanımlamayı sıfırla

en: Restart quiz
tr: Sınava tekrar başlat

en: Result
tr: Sonuç

en: Result in precent
tr: Yüzdesel sonuç

en: Result-Options
tr: Sonuç-Opsiyonlar

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Results text
tr: Sonuçlar metni

en: Review
tr: Gözden geçirme

en: Review question
tr: Soruyu gözden geçir

en: Same text for correct- and incorrect-message?
tr: Doğru ve yanlış cevaplar için aynı metin?

en: Save
tr: Sakla

en: Save PO file - with the name "wp-pro-qioz-de_DE.po"
tr: "wp-pro-quiz-de_TR.po" ismiyle PO dosyasını kaydedin

en: Save as template
tr: Şablonu sakla

en: Search to date limit from %s to %s
tr: %s'den %s 'e kadar olan tarihler arasında ara

en: Seconds
tr: Saniyeler

en: Select a test:
tr: Bir sınav seçin:

en: Select example:
tr: Örnek seçin:

en: Send
tr: Gönder

en: Separate multiple email addresses with a comma, e.g. wp@test.com, test@test.com
tr: Çoklu e-postalar için virgül kullanın. Örnek:  wp@test.com, test@test.com

en: Set "Translation properties"
tr: "Tercüme özelliklerini" belirleyin

en: Settings in case of problems
tr: Problem oluştuğunda ayarlar

en: Settings saved
tr: Kaydedilmiş Ayarlar

en: Shortcode-Leaderboard
tr: Shortcode-Başarı Listesi

en: Show average points
tr: Ortalama puanları göster

en: Show category score
tr: Kategori derecesini göster

en: Show leaderboard
tr: Başarı Listesini görüntüle

en: Show only specific number of questions
tr: Sadece belirlenen sayıda soru göster

en: Show only users, who solved the quiz:
tr: Sınavı çözen tüm kullancıları listele:

en: Show points
tr: Puanları göster

en: Show reached points in the correct- and incorrect message?
tr: Doğru veya yanlış cevaplarda ulaşılan puan gösterilsin mi?

en: Shows "right or wrong" after each question.
tr: Her sorudan sonra "doğru veya yanlış" olduğunu gösterir.

en: Shows in quiz, how many points are reachable for respective question.
tr: Sınavda ilgili soruda kaç puana erişilebilir olduğunu gösterir.

en: Single choice
tr: Tek seçimli

en: Single choice options
tr: Tek seçimli opsiyon

en: Skip question
tr: Soruyu atla

en: Sort by:
tr: Sıralama:

en: Sort elements
tr: Listele

en: Sort list by
tr: Listeyi sırala:

en: Sort questions by category
tr: Soruları kategoriye göre sırala

en: Start export
tr: Dışa aktarı başlat

en: Start import
tr: İçe aktar işlemine başla

en: Start quiz
tr: Sınava başlayın

en: Statistic time format
tr: İstatistiksel zaman düzeni

en: Statistics
tr: İstatistiksel

en: Statistics IP-lock
tr: İstatistiksel  IP-Kilitleme

en: Statistics about right or wrong answers. Statistics will be saved by completed quiz, not after every question. The statistics is only visible over administration menu. (internal statistics)
tr: Doğru veya yanlış cevaplar için istatistiksel sonuçlar. İstatistiksel sonuçlar her sorudan sonra değil sınav bitirildiğinde saklanır. İstatistiksel bilgiler sadece yönetici menü ekranında görünürü. (sahili istatistiksel bilgiler)

en: Statistics-function must be enabled.
tr: İstatistiksel fonksiyonu etkinleştirilmeli.

en: Stats not enabled
tr: İstatistik etkinleşmedi

en: Sub-Total:
tr: Ara toplam:

en: Subject:
tr: Konu:

en: Successfully
tr: Başarılı

en: Support WP-Pro-Quiz
tr: Wp-Pro-Quiz destek

en: Table is loading
tr: Tablo yükleniyor

en: Template stored
tr: Şablon saklandı

en: Text
tr: Metin

en: Textarea
tr: Metin alanı

en: The leaderboard allows users to enter results in public list and to share the result this way.
tr: Başarı listesi kullanıcıların sonuçları herkese açık listelere koymasını ve bu yolla sonuçları paylaşmasını sağlar.

en: The leaderboard works independent from internal statistics function.
tr: Başarı listesi dahili istatistiksel fonksiyondan bağımsız çalışır.

en: The number of options in the maximum score.
tr: Maksimum puan seçenekler sayısı.

en: The percent values in result text are incorrect.
tr: Soru ağırlıkları yüzde olarak yanlış.

en: The statistic function have to be enabled.
tr: İstatistiksel fonksiyon etkinleştirilmeli.

en: The title is used for overview, it is not visible in quiz. If you leave the title field empty, a title will be generated.
tr: Bu başlık genel amaçlıdır, sınavda gözükmez. Başlık alanını boş bırakırsanız sistem bir başlık oluşturacaktır.

en: The title serves as quiz heading.
tr: Bu başlık sınav başlığı vazifesini görmektedir.

en: The user completed a quiz with 100 percent.
tr: Kullanıcı sınavı %100 sonuç ile bitirdi.

en: The user completed a quiz.
tr: Kullanıcı bir sınav bitirdi.

en: These settings should only be set in cases of problems with Wp-Pro-Quiz.
tr: Bu ayarlar ancak Wp-Pro-Quiz ile bir sorun yaşadığınızda değiştirilmelidir.

en: This entry should really be deleted?
tr: Gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: This option applies to:
tr: Bu opsiyon şuna uygulanır:

en: This option requires additional plugin:
tr: Bu opsiyon ek eklentiye ihtiyaç duyar:

en: This points will be rewarded, only if the user closes the question correctly.
tr: Sadece kullanıcı bu soruyu doğru cevapladığında bu puan verilecektir.

en: This text will be displayed at the end of the quiz (in results). (this text is optional)
tr: Bu metin sınav sonunda sonuçla alanında görüntülenecektir. (Bu metin opsiyoneldir)

en: This text will be displayed before start of the quiz.
tr: Sınav başlamadan önce bu metin görüntülenecektir.

en: This text will be visible if answered correctly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
tr: Cevap doğru olduğunda bu mesaj gözükecektir. Karışık sorular için bu açıklama kullanılabilir.  "Doğru" veya "Yanlış" mesajı otomatik görünür.

en: This text will be visible if answered incorrectly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
tr: Cevap yanlış olduğunda bu mesaj gözükecektir. Karışık sorular için bu açıklama kullanılabilir.  "Doğru" veya "Yanlış" mesajı otomatik görünür.

en: Time
tr: zaman

en: Time format:
tr: Zaman düzeni:

en: Time has elapsed
tr: Zaman doldu

en: Time limit
tr: Zaman kısıtlaması

en: Title
tr: Başlık

en: Title is not filled!
tr: Başlık doldurulmadı!

en: To:
tr: Kime:

en: Today
tr: Bugün

en: Total
tr: Toplam

en: Touch Library
tr: Dokunmatik Kütüphane

en: Translate
tr: Tercüme edin

en: Translate WP-Pro-Quiz
tr: Wp-Pro-Quiz Tercümesi

en: Type
tr: Tip

en: UR = unregistered user, R = registered user
tr: UR = kayıt olmamış kullanıcı, R = kayıtlı kullanıcı

en: Upload generated *.mo file to your server, to /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages
tr: Sunucunuzda /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages dizinine üretilen *.mo dosyasını yükleyin

en: User
tr: Kullanıcı

en: User can apply after:
tr: Kullanıcı bundan sonra başvurabilir:

en: User e-mail notification
tr: Kullanıcı e-posta uyarısı

en: User e-mail settings
tr: Kullanıcı e-Posta ayarları

en: User identification has been reset.
tr: Kullanıcı kimlik tanımlana sıfırlandı

en: User statistics: %s
tr: Kullanıcı istatistiği: %s

en: User-ID
tr: Kullanıcı-ID

en: Username
tr: Kullanıcı ismi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users can apply multiple times
tr: Kullanıcılar birden çok başvurabilirler

en: Values can also be mixed up
tr: Değerler karıştırılabilir

en: View questions
tr: Soruları incele

en: WP-Pro-Quiz is small but nice free quiz plugin for WordPress.
tr: Wp-Pro-Quiz küçük ama güzel bir Worpress sınav eklentisidir.

en: Where should leaderboard be displayed:
tr: Başarı listesi nerede gösterilecek:

en: Where should the fileds be displayed:
tr: Alanlar nerde gösterilmeli:

en: Which users should be displayed:
tr: Hangi kullanıcılar listelenecek:

en: Who can sign up to the list
tr: Kim listeye kayıt olabilir

en: Wp-Pro-Quiz
    
    The user "$username" has completed "$quizname" the quiz.
    
    Points: $points
    Result: $result
tr: Wp-Pro-Quiz
    
    "$username" kullanıcısı "$quizname" sınavını tamamladı.
    
    Puan: $points
    Sonuç: $result

en: Wp-Pro-Quiz
    
    You have completed the quiz "$quizname".
    
    Points: $points
    Result: $result
tr: Wp-Pro-Quiz
    
     "$quizname" sınavını bitirdiniz.
    
    Puan: $points
    Sonuç: $result

en: Wp-Pro-Quiz: One user completed a quiz
tr: Wp-Pro-Quiz: Bir kullanıcı sınavı bitirdi.

en: XML could not be loaded.
tr: XML yüklenemez.

en: Yes
tr: Evet

en: Yes/No
tr: Evet/Hayır

en: You can assign classify category for a question. Categories are e.g. visible in statistics function.
tr: Soru için bir katagori belirleyebilirsiniz. Kategoriler örneğin istatistiksel fonksiyonlarda görülür.

en: You can create custom fields, e.g. to request the name or the e-mail address of the users.
tr: Özel alanlar oluşturabilirsiniz. örneğin kullanıcıların isim veya e-posta adresini istemek.

en: You can create sort elements with empty criteria, which can't be assigned by user.
tr: Kullanıcı tarafından atanamayacak hiçbir kirteri olmayan elemanlar oluşturabilirsiniz.

en: You can manage categories in global settings.
tr: Kategorileri genel ayarlada yönetebilirsiniz.

en: You can not enter again.
tr: Tekrar giriş yapamazsınız.

en: You can specify multiple options for a search word. Enclose the word with [ ] e.g. <span style="font-style: normal; letter-spacing: 2px;"> "I {[play][love][hate]} soccer" </span>. In this case answers play, love OR hate are correct.
tr: Aranan kelime için çoklu opsiyonlar belirleyebilirsiniz. Kelimeyi [ ] içine alın, örneğin: <span style="font-style: normal; letter-spacing: 2px;"> "I {[play][love][hate]} soccer"</span>. Bu durumda love veya hate cevapları doğru olacaktır.

en: You can translate WP-Pro-Quiz from existing to existing language (e.g. english to english) e.g. to rename buttons.
tr: Örneğin butonları tekrar isimlendirmek için WP-Pro-Quiz eklentisini var olan lisanlar üstünde tercüme edebilirsiniz. (örneğin İngilizceden İngilizceye)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişebilmeniz için yeterli izniniz yok.

en: You entered wrong captcha code.
tr: Captcha kodunu yanlış girdiniz.

en: You have already completed the quiz before. Hence you can not start it again.
tr: Daha önce bu sınavı bitidiniz ve tekrar alamazsınız.

en: You have reached %s of %s points, (%s)
tr: %s - %s Puan aldınız, (%s)

en: You have to finish following quiz, to start this quiz:
tr: Bu sınavı başlatmak için, aşağıdaki sınav bitirmek zorundasınız:

en: You must answer all questions before you can completed the quiz.
tr: Sınavı bitimeden önce tüm soruları cevaplamalısınız.

en: You must answer this question.
tr: Bu soruyu cevaplamalısınız.

en: You must fill out this field.
tr: Bu alanı doldurmalısınız.

en: You must sign in or sign up to start the quiz.
tr: Sınava başlamak için önce kayıt olmalısınız.

en: You must specify a date.
tr: Bir tarih belirlemelisiniz.

en: You must specify a name.
tr: Bir isim belirlemelisiniz.

en: You must specify a number.
tr: Bir sayı belirlemelisiniz.

en: You must specify a template name.
tr: Bir şablon adı tanımlamalısınız.

en: You must specify a text.
tr: Metin belerlemelisiniz

en: You must specify an email address.
tr: Bir e-posta adresi belirlemelisiniz.

en: You need:
tr: İhtiyacınız:

en: You signed up successfully.
tr: Başarıyla kaydoldunuz.

en: Your donations can help to ensure that the project continues to remain free.
tr: Hibeleriniz projenin ücretsiz kalmasında yardımcı olabilir.

en: Your name can not exceed 15 characters.
tr: İsminiz 15 harfi geçemez.

en: Your result has been entered into leaderboard
tr: Sonucunuz başarı listesine eklendi

en: Your score
tr: Sizin sonucunuz

en: Your time: <span></span>
tr: Zamanınız: <span></span>

en: all
tr: tümü

en: all users
tr: tüm kullanıcılar

en: anonymous users only
tr: sadece anonim kullanıcılar

en: average
tr: ortalama

en: back to overview
tr: Genel bakışa geri dön

en: below the "result text"
tr: "sonuç metni" altında

en: best user
tr: en iyi kullanıcı

en: cancel
tr: vazgeç

en: correct answers (one per line) (answers will be converted to lower case)
tr: doğru cevaplar (her satıra bir tane ) (cevaplar küçük harfli yazıya dönüştürülecektir)

en: disable correct and incorrent
tr: Doğru ve yanlışı devre dışı bırakır

en: display captcha
tr: Captcha kodu görüntüle

en: don't display
tr: gösterme

en: e.g. Domain with special characters in combination with IE
tr: Örnek: IE özel karakterler içeren alan adı karışması

en: for all users
tr: tüm kullanıcılar için

en: for registered users only
tr: sadece kayıtlı kullanıcılar için

en: from:
tr: kimden:

en: in a button
tr: bir buton içinde

en: in minutes (recommended 1440 minutes = 1 day)
tr: dakika bazında (1440 Dakika = 1 Gün tavsiye edilir)

en: in percent
tr: yüzdesel

en: insert automatically
tr: Otomatik olarak ekle

en: jQuery support cors
tr: jQuery cross-origin resource sharing (CORS) destekler

en: less true { [1] [2] [3] [4] [5] } more true
tr: Az doğru {[1] [2] [3] [4] [5]} Çok doğru

en: less true { [a] [b] [c] } more true
tr: Az doğru {[a] [b] [c]} Çok doğru

en: load template
tr: şablonu yükle

en: maximum of %s points
tr: Maksiumum %s Puan

en: minute
tr: Dakika

en: newest entry
tr: en yeni giriş

en: not ticked
tr: işaretlenmemiş

en: not to activate
tr: Etkisizleştimek için

en: oldest entry
tr: en eski giriş

en: only anonymous users
tr: sadece anonim kullanıcılar

en: only registered users
tr: sadece kayıtlı kullanıcılar

en: or
tr: veya

en: percent
tr: yüzde

en: questions copied
tr: Sourlar kopyalandı

en: quiz created
tr: sınav oluşturuldu

en: registered useres only
tr: sadece kayıtlı kullanıcılar

en: replace de_DE with your countries short code (e.g. en_US, nl_NL...)
tr: tr_TR ülke kısa kodu ile değiştirin (z.B. en_US, nl_NL ...)

en: save
tr: sakla

en: special filter
tr: özel filitre

en: template name
tr: şablon ismi

en: ticked
tr: işaretlemiş

en: to activate
tr: Aktive etmek için

en: user identification by cookie
tr: Cookie ile kullanıcı tanımlama
