simple membership - en to ro_RO translation catalogue (159 entries)

en: You are not allowed to view this content
ro_RO: Nu aveti dreptul sa accesati aceste informatii

en: You need to login to view this content.
ro_RO: Trebuie sa va autentificati pentru a vedea aceste informatii.

en: Registration Successful.
ro_RO: Inregistrare reusita.

en: Please correct the following:
ro_RO: Te rugam sa corectezi urmatoarele:

en: Aready taken
ro_RO: Deja folosit

en: Available
ro_RO: Disponibil

en: User Not Found.
ro_RO: Nu am gasit utilizatorul

en: Password Empty or Invalid.
ro_RO: Parola nu este introdusa sau este gresita.

en: Account is inactive.
ro_RO: Cont inactiv.

en: You are logged in as:
ro_RO: Esti autentificat ca si:

en: Logged Out Successfully.
ro_RO: Te-ai deautentificat cu succes.

en: Session Expired.
ro_RO: Sesiune expirata.

en: Invalid User Name
ro_RO: Utilizator incorect

en: Bad Cookie Hash
ro_RO: Prajiturica rea :) (bad cookie)

en: Wordpress account exists with given user name. But given email doesn't match.
ro_RO: Exista un cont wordpress cu acest nume de utilizator dar nu se potrivesc adresele de email.

en: Wordpress account exists with given email. But given user name doesn't match.
ro_RO: Exista un cont wordpress cu aceasta adresa de email dar nu se potriveste cu numele de utilizator.

en: User name is required
ro_RO: Este nevoie de numele de utilizator

en: User name already exists.
ro_RO: Acest nume de utilizator exista deja.

en: Password is required
ro_RO: Este nevoie de parola

en: Password mismatch
ro_RO: Parolele nu se potrivesc

en: Email is required
ro_RO: Este nevoie de adresa de email

en: Email is invalid
ro_RO: Adresa de email incorecta

en: Email is already used.
ro_RO: Adresa de email deja inregistrata in baza noastra de date

en: Member since field is invalid
ro_RO: Campul de membru din este incorect

en: Subscription starts field is invalid
ro_RO: Campul de start calitate membru este incorect

en: Gender field is invalid
ro_RO: Campul de gen sexual este incorect

en: Account state field is invalid
ro_RO: Campul de stare a contului este incorect

en: Please
ro_RO: Te rugam

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Please correct the following
ro_RO: Te rugam sa corectezi urmatoarele

en: Membership Level Couldn't be found.
ro_RO: Nivelul de membru nu a fost gasit

en: Email Address Not Valid.
ro_RO: Adresa de email incorecta

en: New password has been sent to your email address.
ro_RO: O noua parola a fost trimisa pe adresa dvs. de email.

en: Subscriptoin duration must be > 0.
ro_RO: Durata abonarii trebuie sa fie mai mare ca 0

en: Member
ro_RO: Membru

en: Members
ro_RO: Membrii

en: User Name
ro_RO: Nume de utilizator

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Last Name
ro_RO: Nume de familie

en: Email
ro_RO: Adresa de email

en: Membership Level
ro_RO: Nivel de abonare

en: Subscription Starts
ro_RO: Abonarea incepe la

en: Account State
ro_RO: Starea contului

en: Delete
ro_RO: Stergere

en: No Member found.
ro_RO: Nu am gasit membrul

en: Membership Level Creation Successful.
ro_RO: Nivelul de abonare creat cu succes

en: Updated Successfully.
ro_RO: Actualizat cu succes

en: Membership Levels
ro_RO: Niveluri de abonare

en: Role
ro_RO: Rol

en: Subscription Valid For
ro_RO: Abonare valabila pana la

en: Plugin Documentation
ro_RO: Documentatie plugin

en: General Settings
ro_RO: Setari generale

en: Enable Free Membership
ro_RO: Permite Abonare gratuita

en: Enable/disable registration for free membership level
ro_RO: Permite/Nu permie inregistrarea pentru abonare gratuita

en: Free Membership Level ID
ro_RO: ID pentru Abonarea gratuita

en: Assign free membership level ID
ro_RO: Aloca ID pentru abonare gratuita

en: Hide Adminbar
ro_RO: Ascunde bara de admin

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this box if you want to hide that admin toolbar in the fronend of your site.
ro_RO: Wordpress arata bara de administrator utilizatorilor autentificati. Bifeaza casuta pentru a ascunde aceasta bara.

en: Pages Settings
ro_RO: Setari pagina

en: Login Page URL
ro_RO: URL pentru autentificare

en: Registration Page URL
ro_RO: URL pentru inregistrare

en: Join Us Page URL
ro_RO: URL pentru Pagina de Aderare

en: Edit Profile Page URL
ro_RO: URL pentru editarea profilului

en: Password Reset Page URL
ro_RO: URL pentru resetare parola

en: Test & Debug Settings
ro_RO: Setari pentru test & debug

en: Enable Sandbox Testing
ro_RO: Permite testarea in mediul Sandbox

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
ro_RO: Bifeaza acesta optiune pentru testarea platilor

en: Email Misc. Settings
ro_RO: Setari diverse de email

en: From Email Address
ro_RO: Adresa de email de la care sa plece toate email-urile

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
ro_RO: Setari email (Pentru a termina inregistrarea)

en: Email Subject
ro_RO: Subiect Email

en: Email Body
ro_RO: Continut Email

en: Email Settings (Registration Complete)
ro_RO: Setari Email (Inregistrare reusita)

en: Send Notification To Admin
ro_RO: Trimitere notificari catre Admin

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
ro_RO: Trimite email la membrii cand sunt adaugati via Admin Dashboard

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
ro_RO: Setari Email (Notificari pentru upgrade la abonare)

en: Not a Member?
ro_RO: Nu sunteti inca membru ?

en: Join Us
ro_RO: Inscrieti-va

en: Active
ro_RO: Activ

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Pending
ro_RO: In asteptare

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Never
ro_RO: Niciodata

en: Registration
ro_RO: Inregistrare

en: Member Login
ro_RO: Autentificare membrii

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Password Reset
ro_RO: Resetare Parola

en: You are not logged in.
ro_RO: Nu sunteti autentificat

en: Simple Membership Protection options
ro_RO: Optiuni Simple WP Membership Protection

en: Do you want to protect this content?
ro_RO: Vrei sa protejezi acest continut ?

en: Select the membership level that can access this content:
ro_RO: Selecteaza nivelul de abonare ce poate accesa acest continu:

en: Display SWPM Login.
ro_RO: Arata autentificare SWPM .

en: SWPM Login
ro_RO: Autentificare SWPM

en: WP Membership
ro_RO: Abonare WP

en: Settings
ro_RO: Setari

en: Password
ro_RO: Parola

en: Repeat Password
ro_RO: Repetare Parola

en: Gender
ro_RO: Sex

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Street
ro_RO: Strada

en: City
ro_RO: Oras

en: State
ro_RO: Judet

en: Zipcode
ro_RO: Cod postal

en: Country
ro_RO: Tara

en: Company
ro_RO: Companie

en: Register
ro_RO: Inregistrare

en: Add Member
ro_RO: Adauga membru

en: Create a brand new user and add it to this site.
ro_RO: Creeaza un utilizator nou si adauga-l pe site.

en: User name
ro_RO: Nume de utilizator

en: (required)
ro_RO: (obligatoriu)

en: E-mail
ro_RO: Adresa de email

en: Add New Member
ro_RO: Adauga membru nou

en: Create new membership level.
ro_RO: Creeaza nivel nou de abonare

en: Membership Level Name
ro_RO: Nume nivel de abonare

en: Default WordPress Role
ro_RO: Rol Wordpress implicit

en: Subscription Duration
ro_RO: Durata Abonare

en: No Expiry
ro_RO: Fara expirare

en: Add New Membership Level
ro_RO: Adauga nivel nou de abonare

en: Edit Member
ro_RO: Editeaza membru

en: Edit existing member details.
ro_RO: Editeaza detalii membru existent

en: Username
ro_RO: Utilizator

en: Edit User
ro_RO: Editeaza utilizator

en: Edit membership level
ro_RO: Editeaza nivel abonare

en: Edit membership level.
ro_RO: Editeaza nivel abonare.

en: Edit Membership Level
ro_RO: Editeaza nivel abonare

en: Simple WP Membership::Members
ro_RO: Simple WP Membership::Membrii

en: Add New
ro_RO: Adauga nou

en: search
ro_RO: cauta

en: Simple WP Membership::Membership Levels
ro_RO: Simple WP Membership::Nivele Abonare

en: Membership level
ro_RO: Nivel Abonare

en: Manage Content Production
ro_RO: Gestioneaza generarea de continut

en: Example Content Protection Settings
ro_RO: Exemplu de setari protejare continut

en: (twice, required)
ro_RO: (de doua ori, obligatoriu)

en: Strength indicator
ro_RO: Indicator complexitate

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ro_RO: Sfat: Parola ar trebui sa aibe macar 7 caractere. Pentru a fi cat mai complexa, folositi litere mici si mari, numere si simboluri de genul ! " ? $ % ^ &amp;)

en: Account Status
ro_RO: Status cont

en: Member Since
ro_RO: Membru din

en: Simple WP Membership::Settings
ro_RO: Simple WP Membership::Setari

en: PayPal Integration Settings
ro_RO: Setari integrare plati Paypal

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
ro_RO: Genereaza codul de "Advanced Variables" necesar butonului Paypal

en: Enter the Membership Level ID
ro_RO: Introdu ID pentru nivelul de abonare

en: Generate Code
ro_RO: Genereaza cod

en: Generate a Registration Completion link
ro_RO: Genereaza link pentru Inregistrarea incheiata cu succes

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
ro_RO: Poti genera manual un link pentru inregistrarea cu succes si il poti trimite clientului daca acestia nu au primit email-ul automat dupa efectuarea platii.

en: Generate Registration Completion Link
ro_RO: Genereaza link pentru inregistrarea cu succes

en: OR
ro_RO: SAU

en: For All Pending Registrations
ro_RO: Pentru toate inregistrarile in asteptare

en: Registration Completion Links Will Appear Below:
ro_RO: Link-ul de inregistrare cu succes va aparea dedesubt:

en: Send Registration Reminder Email too
ro_RO: Trimite de asemenea si un email cu reminder de inregistrare

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Update
ro_RO: Actualizeaza

en: Email Address
ro_RO: Adresa de email

en: Reset Password
ro_RO: Resetare Parola

en: Logged in as
ro_RO: Autentificat ca

en: Membership
ro_RO: Abonare

en: Account Expiry
ro_RO: Expirare cont

en: Logout
ro_RO: Iesire din cont

en: Remember Me
ro_RO: Tine-ma minte

en: Forgot Password
ro_RO: Am uitat parola
