simple membership - en to mk_MK translation catalogue (159 entries)

en: You are not allowed to view this content
mk_MK: Не е дозволено да ја видите содржината

en: You need to login to view this content.
mk_MK: Потребно е да се најавите за да ја видите содржината.

en: Registration Successful.
mk_MK: Регистрацијата е успешна.

en: Please correct the following:
mk_MK: Ве молам поправете го следново:

en: Aready taken
mk_MK: Веќе постои

en: Available
mk_MK: Достапни

en: User Not Found.
mk_MK: Корисникот не е најден.

en: Password Empty or Invalid.
mk_MK: Лозинката е празна или неважечка

en: Account is inactive.
mk_MK: Сметката не е активна.

en: You are logged in as:
mk_MK: Најавени сте како:

en: Logged Out Successfully.
mk_MK: Успешно се одјавивте.

en: Session Expired.
mk_MK: Сесијата е истечена.

en: Invalid User Name
mk_MK: Непостоечко корисничко име

en: Bad Cookie Hash
mk_MK: Лош Хаш на колачето

en: Wordpress account exists with given user name. But given email doesn't match.
mk_MK: Веќе постои Wordpress сметка со даденото корисничко име. Но дадената email адреса не се совпаѓа.

en: Wordpress account exists with given email. But given user name doesn't match.
mk_MK: Веќе постои Wordpress сметка со дадената email адреса. Но даденото кориснико име не се совпаѓа.

en: User name is required
mk_MK: Корисничкото име е потребно

en: User name already exists.
mk_MK: Корисничкото име веќе постои

en: Password is required
mk_MK: Потребна е лозинката

en: Password mismatch
mk_MK: Лозинката не одговара

en: Email is required
mk_MK: Потребна е email адреса

en: Email is invalid
mk_MK: Email адресата не се совпаѓа

en: Email is already used.
mk_MK: Email адресата веќе се користи.

en: Member since field is invalid
mk_MK: Член од - полето е невалидно

en: Subscription starts field is invalid
mk_MK: Полето за старт на претплатата е невалидно

en: Gender field is invalid
mk_MK: Полето за пол е невалидно

en: Account state field is invalid
mk_MK: Статусот на сметката е невалиден

en: Please
mk_MK: Ве молиме

en: Login
mk_MK: Најави се

en: Please correct the following
mk_MK: Ве молиме извршете поправка на следново

en: Membership Level Couldn't be found.
mk_MK: Корисничкото ниво не е пронајдено.

en: Email Address Not Valid.
mk_MK: Email адресата е невалидна

en: New password has been sent to your email address.
mk_MK: Нова лозинка е пратена на Вашата email адреса.

en: Subscriptoin duration must be > 0.
mk_MK: Времетраењето на претплатата мора да биде > 0.

en: Member
mk_MK: Член

en: Members
mk_MK: Членови

en: User Name
mk_MK: Корисничко име

en: First Name
mk_MK: Име

en: Last Name
mk_MK: Презиме

en: Membership Level
mk_MK: Ниво на членство

en: Subscription Starts
mk_MK: Претплатата почнува

en: Account State
mk_MK: Состојба на сметката

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: No Member found.
mk_MK: Членот не е пронајден.

en: Membership Level Creation Successful.
mk_MK: Создавањето на корисничкото ниво е успешно.

en: Updated Successfully.
mk_MK: Ажурирањето е успешно.

en: Membership Levels
mk_MK: Нивоа на членство

en: Role
mk_MK: Улога

en: Subscription Valid For
mk_MK: Преплатата е важечка до

en: Plugin Documentation
mk_MK: Документација за приклучоците

en: General Settings
mk_MK: Општи поставки

en: Enable Free Membership
mk_MK: Вклучи го Бесплатното Членство

en: Enable/disable registration for free membership level
mk_MK: Вклучи/исклучи ја регистрацијата за приклучокот за бесплатно членство

en: Free Membership Level ID
mk_MK: ИД на ниво за Бесплатно Членство

en: Assign free membership level ID
mk_MK: Доделете ID на нивото за слободно членство

en: Hide Adminbar
mk_MK: Скријте го Администраторскиот алатник

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this box if you want to hide that admin toolbar in the fronend of your site.
mk_MK: WordPress прикажува администраторски алатник на најавените корисници на страницата. Селектирајте ја оваа рамка ако закате да го скриете администраторскиот алатник на интерфејсот на вашата страница.

en: Pages Settings
mk_MK: Подесувања на Страниците

en: Login Page URL
mk_MK: URL за Страницата за Најавување

en: Registration Page URL
mk_MK: URL за Страницата за Регистрација

en: Join Us Page URL
mk_MK: URL за Приклучи се страницата

en: Edit Profile Page URL
mk_MK: URL за Страницата за Уредување на Профилот

en: Password Reset Page URL
mk_MK: URL за Страницата за Ресетирање на Лозинката

en: Test & Debug Settings
mk_MK: Подесувања за тестирање на Sandbox

en: Enable Sandbox Testing
mk_MK: Овозможи Sandbox Тестирање

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
mk_MK: Селектирајте ја оваа опција ако сакате да ја тестирате sandbox опцијата за плаќање

en: Email Misc. Settings
mk_MK: Email Разновидни Подесувања

en: From Email Address
mk_MK: Од Email Адреса

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
mk_MK: Email Поставувања (Известување за Комплетирање на Регистрацијата)

en: Email Subject
mk_MK: Тема на Email

en: Email Body
mk_MK: Тело на Email

en: Email Settings (Registration Complete)
mk_MK: Email Подесувања (Регистрацијата е Комплетирана)

en: Send Notification To Admin
mk_MK: Прати Известување До Администраторот

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
mk_MK: Прати Email порака на Членот кој е додаден преку Администраторската табла

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
mk_MK: Email Подесувања (Известување за Надградба на Сметката)

en: Not a Member?
mk_MK: Не сте член?

en: Join Us
mk_MK: Придружете ни се

en: Active
mk_MK: Активен

en: Inactive
mk_MK: Неактивен

en: Pending
mk_MK: Во тек

en: Expired
mk_MK: Истечена

en: Never
mk_MK: Никогаш

en: Registration
mk_MK: Регистрација

en: Member Login
mk_MK: Најавување на членовите

en: Profile
mk_MK: Профил

en: Password Reset
mk_MK: Ресетирање на лозинката

en: You are not logged in.
mk_MK: Не сте најавени.

en: Simple WP Membership Protection
mk_MK: Едноставна WP Заштита за Членството

en: Simple Membership Protection options
mk_MK: Подесувања за Заштитата за Слободно Членство

en: Do you want to protect this content?
mk_MK: Дали сакате да ја заштитите оваа содржина?

en: Select the membership level that can access this content:
mk_MK: Изберете го нивото на членство што има пристап до оваа содржина

en: Display SWPM Login.
mk_MK: Прикажи го SWPM најавувањето.

en: SWPM Login
mk_MK: SWPM Најавување

en: WP Membership
mk_MK: WP Членство

en: Settings
mk_MK: Подесувања

en: Password
mk_MK: Лозинка

en: Repeat Password
mk_MK: Повторете ја лозинката

en: Gender
mk_MK: Пол

en: Phone
mk_MK: Телефон

en: Street
mk_MK: Улица

en: City
mk_MK: Град

en: State
mk_MK: Држава

en: Zipcode
mk_MK: Поштенски код

en: Country
mk_MK: Држава

en: Company
mk_MK: Компанија

en: Register
mk_MK: Регистрирај

en: Add Member
mk_MK: Додади Член

en: Create a brand new user and add it to this site.
mk_MK: Креирај сосема нов корисник и додади го на оваа страница.

en: User name
mk_MK: Корисничко име

en: (required)
mk_MK: (потребно)

en: E-mail
mk_MK: E-mail адреса

en: Add New Member
mk_MK: Додади Нов Член

en: Create new membership level.
mk_MK: Креирај Ново Ниво на Членство.

en: Membership Level Name
mk_MK: Има на Нивото на Членство

en: Default WordPress Role
mk_MK: Стандрадна WordPress Улога

en: Subscription Duration
mk_MK: Времетраење на Претплатата

en: No Expiry
mk_MK: Не Завршува.

en: Add New Membership Level
mk_MK: Додади Ново Ниво на Членство.

en: Edit Member
mk_MK: Уреди го Членот

en: Edit existing member details.
mk_MK: Уреди ги детаљите за постоечки член

en: Username
mk_MK: Корисничко Име

en: Edit User
mk_MK: Уреди го Корисникот

en: Edit membership level
mk_MK: Уреди го Нивото на Членство

en: Edit membership level.
mk_MK: Уреди го Нивото на Членство.

en: Edit Membership Level
mk_MK: Уреди го Нивото на Членство

en: Simple WP Membership::Members
mk_MK: Едноставно WP Членство::Членови

en: Add New
mk_MK: Додади нов

en: search
mk_MK: барај

en: Simple WP Membership::Membership Levels
mk_MK: Едноставно WP Членство::Нивоа на Членство

en: Membership level
mk_MK: Ниво на Членство

en: Manage Content Production
mk_MK: Управувај со Производството на Содржина

en: Example Content Protection Settings
mk_MK: Пример за Параметри за Заштита на Содржината

en: (twice, required)
mk_MK: (двапати, потребно)

en: Strength indicator
mk_MK: Индикатор на Јачина

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
mk_MK: Совет: Лозинката треба да биде најмалку седум карактери долга. За да ја направите појака, користете големи и мали букви, броеви и симболи како ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Account Status
mk_MK: Статус на Сметката

en: Member Since
mk_MK: Член Од

en: Simple WP Membership::Settings
mk_MK: Едноставно WP Членство::Подесувања

en: PayPal Integration Settings
mk_MK: Подесувања за Интеграција со PayPal

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
mk_MK: Генерирај го "Напредни Променливи" Кодот за твоето PayPal копче

en: Enter the Membership Level ID
mk_MK: Внеси го ID за Нивото на Членство

en: Generate Code
mk_MK: Генерирај Код

en: Generate a Registration Completion link
mk_MK: Генерирај линк за Комплетирање на регистрацијата

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
mk_MK: Ти можеш рачно да генерираш линк за комплетирање на регистрацијата и да го дадеш на твоите корисници ако тие го пропуштиле emailот што им бил пратен веднаш по плаќањето.

en: Generate Registration Completion Link
mk_MK: Генерирај линк за комплетирање на регистрацијата

en: OR
mk_MK: ИЛИ

en: For All Pending Registrations
mk_MK: За Сите Регистрации што се во тек

en: Registration Completion Links Will Appear Below:
mk_MK: Линковите за Комплетирање на Регистрацијата ќе се појават подолу

en: Send Registration Reminder Email too
mk_MK: Прати Email Потсетник за Регистрација исто така

en: Submit
mk_MK: Внеси

en: Update
mk_MK: Надгради

en: Email Address
mk_MK: Email адреса

en: Reset Password
mk_MK: Ресетирај ја Лозинката

en: Logged in as
mk_MK: Најавени сте како

en: Membership
mk_MK: Членство

en: Account Expiry
mk_MK: Сметката Истекува

en: Logout
mk_MK: Одјави се

en: Remember Me
mk_MK: Запомни Ме

en: Forgot Password
mk_MK: Ја заборавивте лозинката
